Taksim'de Katar'a için basın açıklaması yapıldı

Taksim'de Katar'a için basın açıklaması yapıldı


Katar'ın yalnız olmadığını göstermek için Taksim'de basın açıklaması gerçekleştirildi

İSTANBUL - Taksim'de Katar'ın yalnız olmadığını göstermek için Taksim Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Basın açıklamasında Katar'a destek sloganları atıldı. 

Katılımcıların birçoğunun Katar ve Türkiye bayrakları taşıdıkları görüldü.

Basın açıklamasının okunması ardından katılımcılar araçlarla Üsküdar'a kadar konvoy halinde gittiler.

 

 

Taksimde gerçekleştirilen Katar'a destek basın açıklaması metni:

Mukaddes değerlerimizle, aklımızla ve tarihimizle alay edercesine silahları ile, fitneleri ile, yaptırımları ile terör ihracı yapan emperyalist güçlerin kurdukları kumpası deşifre etmek ve attıkları iftiralara karşı “Kara gün dostumuz Katar’ın” yanında olduğumuzu belirtmek için bu mübarek ayın, bu mübarek gecesinde burada toplanmış bulunmaktayız.

Adım attıkları her toprakta fitnenin, ölümlerin, savaşın, zulmün, açlığın eksik olmadığı küresel çetelerin, dijital ortamda oluşturdukları sahte mailler ve iftiralar üzerinden Katar’ı teröre destek vermekle itham etmeleri, İslam dünyasına yeni bir operasyon hazırlığında olduklarını göstermektedir.

 

Sahte devrimler, askeri operasyonlar, suikastler, işgaller ve ekonomik operasyonlarla bölgeyi terörize eden haçlı ittifakının ve işbirlikçilerinin tek amacı Ortadoğu kaynaklarını kontrol altında tutmak, silah satışlarını arttırmak ve müslümanlar arasında çatışma çıkararak büyüttükleri fitnenin ateşinde müslüman çocukların cesetleri ile mangal partisi yapmaktır.

Soruyoruz! Sırada kim var? Türkiye mi? Lübnan mı? Kuveyt mi? Veya satranç tahtanızda oyunu bozacak hamleyi yapacak olan başka bir ülke mi?

Ey Emperyalistler, ey haçlılar, ey çocuk katilleri, ey silah tüccarları, ey petrol vampirleri… Bütün planlarınız deşifre oldu. Artık kurduğunuz bütün oyunlar biliniyor ve vallahi bu oyunlarınızın her birinin mutlaka bir karşılığı olacak.

Kanlı ellerinizi topraklarımzıdan çekin, kanlı oyunlarınızı milletlerimizden çekin.

Ve siz… Ey emperyalistlerin oyuncağı olan Ortadoğu piyonları. Satranç tahtasının son hamlelerinde iki şah bile ayakta duramazken, sizin gibi piyonların harcanağını hiç mi akletmiyorsunuz? Kendinize gelin. Yoksa sıra size gelecek.

De ki; Ey kafirler, ben sizin taptıklarınıza tapmam, siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz, ben sizin ilahlarınıza tapıcı, siz de benim ilahıma tapıcı olacak değilsiniz. Öyleyse sizin dininiz size, benim dinimse banadır.

(8 Haziran 2017-İSTANBUL)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu